Вгору
    Онлайн трансляція
    Програма передач

    Останні відео

    Назад до програми передач

    Попередні випуски

    Результати пошуку

    Податок на подарунки та перекази з-за кордону: як такі можливі нововведення можуть вдарити по українцям?

    17 Січня 2022 , 19:00 Поділитися

    В Україні з початку року почала активно обговорюватись тема щодо введення нових податків для пересічних громадян. Йдеться про тотальний контроль доходів та витрат людей.

    Нещодавно в пресі пройшла інформація про нові перевірки фіскалів, які нібито стартують уже з початку цього року. Відповідно до неї, податківці будуть моніторити доходи, отримані від незалежної професійної діяльності, перекази з-за кордону, дохід від здачі в оренду майна, інвестиції і навіть подарунки.

    Які доходи можуть потрапити під перевірку?

    - Незалежна професійна діяльність (наприклад, перукарі, що працюють вдома);

    - доходи, отримані не від офіційного роботодавця;

    - кошти, що надійшли з іншої країни;

    - дохід від здачі в оренду нерухомого майна;

    - дохід від інвестицій;

    - подарунки;

    - прибуток від продажу продукції тваринництва, якщо сума перевищує 50 мінімальних зарплат;

    - кошти, отримані як благодійна чи нецільова допомога;

    - гроші від продажу нерухомого майна.

    Не треба буде платити податки за дрібні активи: заощадження до 400 тисяч гривень, житлову нерухомість, площа якої не перевищує 120 квадратних метрів та один автомобіль.

    Втім, голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев ці чутки спростував, назвавши їх фейком. Такі нові податки, що можуть скоро з’явитися в Україні, чутки це чи наше нелегке майбутнє, та як вони вдарять по пересічним громадянам та економіці, обговорювали експерти на базі платформи «Голос.юа».

    Адвокат Ростислав Кравець розповів, що подібна практика декларування доходів громадян існує в Європі. Проте намагання зробити з неї українську модель він порівняв із возом, до якого намагаються прикріпити деталі від «Мерседеса» та змусити справно працювати. «Так віз на «Мерседес» не перетвориться. Країни до декларування доходів громадян йшли століттями, якщо не тисячоліттями. Ці процеси розвивались поступово. У нас же горе-експерти та різноманітні іноземні експерти намагаються подати це як позитив. Проте це буде повний розвал економіки. Змушуючи до декларування та стримуючи внутрішнє споживання, усі ці економісти розуміють, що вбивають внутрішню економіку. Я вважаю, що подібне декларування – це не допомога державі. Таке декларування має вводитись протягом щонайменше 50 років», – підкреслив Ростислав Кравець.

    Андрій Новак, голова Комітету економістів України вважає, що: в економіці працюють мотиватори. Де є мотивація, туди йдуть гроші та капітал. І примусом кудись вкладати та інвестувати гроші неможливо. Це не механізми ринкової економіки. «Держава пішла шляхом контролю, примусу і страху. А в економіці ці принципи не працюють. Точніше, вони працюють, але на зворотній реакції. І це стимулює не легалізувати тут, в Україні. А вивозити за кордон, бо там все настільки простіше, що до вас ніхто з податківців не буде приходити», – зазначив Андрій Новак. Крім цього, економіст зазначив, що придумуючи та вводячи новий податок, державі не варто розраховувати на те, що, наприклад, при піднятті акцизу чи мита автоматично на таку ж цифру зростуть податкові надходження, оскільки в економіці це так не працює.

    Віктор Косарчук – екс-секретар громадської ради при Держфіскальній службі України зазначив, що якщо такий законопроєкт і внесуть в Раду, то це буде пряме втручання в особисте життя. Експерт також не розуміє, хто буде контролювати подарунки та прибуток, або ж придбання нового майна, наразі таких можливостей у держлужбовців та податкової немає. Тож треба буде повертатись до «радянських доносів», коли сусіди слідкували, хто що придбав.

    Також подібні новації це дуже тривожний дзвінок для українських заробітчан. Наразі їх приблизно 3 млн постійних і стільки ж так званих сезонних. Тож, імовірно, при введенні таких інновацій кількість мігрантів, що виїдуть з України на постійне місце проживання, може збільшитись.

    Теги
    • #податок
    • #кривий ріг сьогодні
    • #кривий ріг