У Кривому Розі фіксується надмірна кількість комарів: як вберегтися від дирофіляріозу
Кожного літа у Кривому Розі пильно стежать за чисельністю комарів. У цей час у місті зафіксували їх надмірну кількість, через що підвищився ризик зараження на дирофіляріозом – серйозною хворобою, яку переносять ці комахи. Як вберегтися пояснили у Криворізькому районному відділі Державної установи «Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб».

Сприятливі кліматичні умови та висока адаптація збудника дирофіляріозу роблять укуси комарів надзвичайно небезпечними, якщо не вживати заходів з профілактики. У Кривому Розі кожні 10 днів перевіряють чисельність комах. І зараз фіксують дуже високу кількість дорослих особин та личинок на водоймах.
Заразитися людина може через укус кровопивці, який переносить збудник від тварин: собак, кішок рідше вовків, лисиць. Зазвичай від укусу до захворювання проходить від кількох місяців до двох років. Важливо вчасно поставити правильний діагноз, бо від нього залежить ефективність лікування. Захворювання полягає в тому, що нематода паразитує під шкірою, у слизовій оболонці, тканинах черевної порожнини людини тощо. Основні симптоми набряк на місці укусу, свербіж, головний біль, нудота, слабкість. Явною ознакою є переміщення набряку від руху гельмінта. Основним способом лікування у такому випадку вважають хірургічне втручання.
Щоб вберегтися від укусів комарів та не захворіти експерти порадили:
- користуватися репелентами при відвідуванні місць відпочинку, а для малюків краще обирати браслети з репелентними вставками, щоб не подразнити шкіру і не викликати алергії. Зазвичай браслет одягають на ручку або ніжку, можна навіть повісити над колискою. Це гарантує декілька діб безпеки для малюка;
- у приміщеннях використовувати фумігатори. Вона бувають різних видів, але їх треба використовувати з розумом. Не залишати увімкненими на всю ніч особливо в дитячих кімнатах – це небезпечно.
Належне та своєчасне використання засобів захисту дозволить вберегтися від укусів та хвороб, які переносять комарі.
- користуватися репелентами при відвідуванні місць відпочинку, а для малюків краще обирати браслети з репелентними вставками, щоб не подразнити шкіру і не викликати алергії. Зазвичай браслет одягають на ручку або ніжку, можна навіть повісити над колискою. Це гарантує декілька діб безпеки для малюка; - у приміщеннях використовувати фумігатори. Вона бувають різних видів, але їх треба використовувати з розумом. Не залишати увімкненими на всю ніч особливо в дитячих кімнатах – це небезпечно. Належне та своєчасне використання засобів захисту дозволить вберегтися від укусів та хвороб, які переносять комарі.