Викинуті в сміттєвий бак батарейки – повільне вбивство: куди у Кривому Розі можна здати відпрацьовані акумулятори на правильну утилізацію
Погодьтеся, що у повсякденності нам доводиться доволі часто мати справу з хімічними джерелами струму. Мова про батарейки різних типів. Про те, як слід з ними поводитися у відпрацьованому вигляді, нагадали в Управління екології виконкому КМР.

Коли такі акумулятори не утилізуються як належить, їх корпус може розпастися. Тому токсичні речовини з нутра, а саме цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть та інші, можуть стати шкідливою частиною навколишнього середовища.
«Матеріал, що протікає, може забруднювати грунт і воду, а деякі елементи можуть накопичуватися в дикій природі і навіть людському організмі, тим самим руйнуючи його. Йдеться не лише про пальчикові батарейки, але й про акумулятори для смартфонів, планшетів і ноутбуків. Одна батарейка формату AA (пальчикова), яку більшість з нас звикли викидати у сміттєве відро, може забруднити від 15 до 20 м² ґрунту», - йдеться у повідомленні.
До України, й до Кривого Року зокрема, батарейки потрапляють у незліченній кількості. Тільки 1% люди відправляють на переробку, все інше – викидається. Так не повинно бути. Відправлений у сміттєвий бак хімічний осередок струму дорівнює подальшій шкоді не лише вам та оточуючим, а й наступним поколінням. Спалювати заборонено. Бо процес горіння вивільняє шкідники в атмосферу.
«Тому з метою недопущення потрапляння небезпечних відходів до навколишнього природного середовища, їх потрібно утилізувати на спеціально призначених для цього підприємствах, що дасть можливість зменшити шкоду для навколишнього нас середовища. Необхідно всі відпрацьовані батарейки відносити до пунктів збору, для їх подальшої утилізації. Таким чином, ви зможете хоч якось зменшити шкоду природі», - додають в Управлінні екології.
У Кривому Розі є спеціальні пункти збору батарейок для подальшої утилізації. Ба більше, частіше озирайтеся навколо. Адже в магазинах та торгових комплексах теж можна знайти спеціальні збірні контейнери. Низка деталей – за ось цим посиланням.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі перевірили якість ґрунту.
