Криворізькі бібліотеки отримали 1000 книжок англійською мовою
У рамках проєкту «Незламні бібліотеки» фонди бібліотек Кривого рогу поповнилися 1 тисячею книжок англійською мовою для дорослих та дітей від британських видавництв. Це відбулося у співпраці з PEN International – міжнародноюміжнародною організацією, яка об’єднує письменників і журналістів, PEN Ukraine, English PEN, Book Aid International та «Новою Поштою».

Передати книжки та поспілкуватися з громадою приїхали знані українські письменники, діячі. Такі як, Володимир Єрмоленко, Тетяна Терен, Тетяна Огаркова, Катерина Міхаліцина, Світлана Поваляєва, Катерина Зарембо.
Володимир Єрмоленко, президент Українського PEN, письменник, філософ сказав: «Український PEN – це організація, яка об’єднує багатьох письменників та письменниць України. Ми багато подорожуємо Україною, саме в прифронтові регіони - для того, щоб привозити книжки до різних бібліотек. Сьогодні привезли 1000 книжок англійською мовою для Кривого Рогу. Також привозимо значну кількість україномовних книг. Це книжки, які пов’язані з літературою, культурою, історією, для молоді та підлітків. Для нас дуже важливо стимулювати читання в нашій країні, адже в часи війни багатьох бібліотек вже нема, вони зазнають пошкоджень. Тому до нас звертаються міжнародні партнери і привозять книжки іноземною мовою. Так, українці включаються в міжнародний процес та можуть відчувати себе громадянами світу».
Заступник міського голови Сергій Мілютін зазначив: «За даними Київського міжнародного інституту соціології понад 80% українців вважають англійську мовою, яку особливо треба вивчати. Адже знання іноземної мови - дуже дієвий інструмент, в тому числі в інтеграції українців у світову культуру».
Він зазначив, що у Кривому Розі реалізується низка проєктів для того, щоб зацікавити мешканців для вивчення іноземних мов. Зокрема, це мовні клуби, спрівпраця в культурній сфері з містами-побратимами з інших країни, спільний проєкт з Save the Children по вивченню англійської для дітей тощо. «Навесні ми отримали від посольства Франції книжки французькою мовою, а зараз завдяки PEN-клубу та проєкту «Незламні бібліотеки» отримали багато книжок англійською мовою, зокрема, дитячих книжок. Якщо змалку дитину навчати іноземним мовам – це дуже ефективно. У 2024 році за бажанням криворізькі бібліотекарі будуть вивчати англійську мову для того, щоб популяризувати вивчення іноземних мов і читання іноземної літератури в оригіналі у нашому місті», - зазначив Мілютін.
Михайло Троненко, викладач англійської, німецької та арабської мов, який був на зустрічі з членами PEN-клубу та видатними українськими письменниками, сказав: «Дуже важливо, що міська влада приділяє велику увагу підтримці з вивчення криворіжцями іноземних мов. Завдяки голові Ради оборони міста Олександру Вілкулу, який налагодив ефективні відносини з нашими міжнародними партнерами та фондами, наприклад, я, як викладач, мав можливість отримати грант у розмірі 2,5 тис. доларів для розвитку своєї справи, якою я займаюся – це викладання іноземних мов онлайн. А отримання книжок англійською мовою у бібліотеки міста - це ще одна сходинка для підвищення зацікавленості криворіжцями щодо вивчення англійської мови».
Довідково: Український PEN-клуб розпочав проєкт «Незламні бібліотеки» у червні 2022 року. У рамках цієї ініціативи за підтримки іноземних партнерів, українських видавництв та небайдужих українців PEN збирає і передає нові книжки українською й англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях, що постраждали через війну росії проти України. За цей час до бібліотек в Чернігівській, Миколаївській, Херсонській, Сумській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій областях було передано понад 12 000 книжок.
Він зазначив, що у Кривому Розі реалізується низка проєктів для того, щоб зацікавити мешканців для вивчення іноземних мов. Зокрема, це мовні клуби, спрівпраця в культурній сфері з містами-побратимами з інших країни, спільний проєкт з Save the Children по вивченню англійської для дітей тощо. «Навесні ми отримали від посольства Франції книжки французькою мовою, а зараз завдяки PEN-клубу та проєкту «Незламні бібліотеки» отримали багато книжок англійською мовою, зокрема, дитячих книжок. Якщо змалку дитину навчати іноземним мовам – це дуже ефективно. У 2024 році за бажанням криворізькі бібліотекарі будуть вивчати англійську мову для того, щоб популяризувати вивчення іноземних мов і читання іноземної літератури в оригіналі у нашому місті», - зазначив Мілютін. Михайло Троненко, викладач англійської, німецької та арабської мов, який був на зустрічі з членами PEN-клубу та видатними українськими письменниками, сказав: «Дуже важливо, що міська влада приділяє велику увагу підтримці з вивчення криворіжцями іноземних мов. Завдяки голові Ради оборони міста Олександру Вілкулу, який налагодив ефективні відносини з нашими міжнародними партнерами та фондами, наприклад, я, як викладач, мав можливість отримати грант у розмірі 2,5 тис. доларів для розвитку своєї справи, якою я займаюся – це викладання іноземних мов онлайн. А отримання книжок англійською мовою у бібліотеки міста - це ще одна сходинка для підвищення зацікавленості криворіжцями щодо вивчення англійської мови». Довідково: Український PEN-клуб розпочав проєкт «Незламні бібліотеки» у червні 2022 року. У рамках цієї ініціативи за підтримки іноземних партнерів, українських видавництв та небайдужих українців PEN збирає і передає нові книжки українською й англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях, що постраждали через війну росії проти України. За цей час до бібліотек в Чернігівській, Миколаївській, Херсонській, Сумській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій областях було передано понад 12 000 книжок.


