Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: В умовах воєнного часу Кривий Ріг став місцем прихистку для майбутніх мам та жінок з дітками, які тікають з областей, де ведуться бойові дії. За час війни мами-переселенки народили більше 30 малюків

  10 Травня 2022, 17:20 Поділитися

  Військовою адміністрацією Кривого Рогу у місті налагоджена система роботи з внутрішньо-переміщеними особами. Зокрема, працюють два пункти реєстрації переселенців у Металургійному та Інгулецькому районах, облаштовані місця для тимчасового перебування жителів прифронтових територій. Особлива турбота до тих, хто має проблеми зі здоров’ям та літніх людей – їх розміщують в терцентрах, будинках милосердя, тощо. Також, облаштоване місце для тимчасового перебування матусь із дітками та вагітних жінок з Херсонської областей та інших областей.

  О

  Начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул провів виїзну робочу нараду з питання допомоги та підтримки мешканців прифронтових територій. Він поспілкувався з персоналом Центру, у якому розміщують жінок та дітей. 

  «За той час, коли йдуть бойові дії на Херсонщині та Миколаївщині, місто прийняло вже понад 55 тисяч переселенців, які живуть саме тут. І понад 100 тисяч проїхало транзитом. Зрозуміло, що ті сім'ї, які приїхали з чоловіками, почуваються впевненіше, але величезна кількість жінок, які приїхали самі, приїхали з маленькими дітьми. До них у нас підхід та ставлення – особливе. Багато хто з них знаходиться в Центрі захисту жінок, дуже багато вагітних. До речі, за ці два місяці війни у жінок, які до нас приїхали, народилося вже 30 діток і ще 140 вагітних перебувають під наглядом та опікою наших лікарів. Ми робимо все для того, щоб вони відчували, що Кривий Ріг – це їх новий будинок. Ми – українці. І ми завжди допомагатимемо один одному!», – сказав Олександр Вілкул.

  Військова адміністрація міста забезпечила Центр всім необхідним. У жінок є можливість приготувати собі та дітям їжу. Кожна отримала продукти, засоби гігієни та речі першої необхідності. Також, у Центрі жінки можуть отримати психологічну та юридичну допомогу. У кожної є окрема кімната для сну та відпочинку. Тут встановлені ліжка, шафи, кухня, душова. Облаштована окрема дитяча кімната, в якій можуть бути діти, поки мами будуть відлучатися у справах. Установа працює цілодобово та має автомобіль, яким може скористатися жінка. Вже зараз тут тимчасово мешкає одна вагітна жінка з Херсонської області та її двоє дітей. 

  «Мені подобається у Кривому Розі, це не місто, а казка. Я б хотіла залишитися жити тут. Нас добре прийняли, допомагають, добре розмістили. Разом із сестрою та мамою почуваємося у безпеці та під захистом», – поділилася враженнями одинадцятирічна Ліда.

  «Наш Центр допомоги жінкам «З надією у майбутнє» відкрито ще у 2018 році у рамках реалізації спільного проєкту міста з Фондом народонаселення ООН та німецьким фондом GIZ. За цей час Центр прийняв майже 600 жінок, які постраждали від домашнього насильства. Утримується заклад коштом міського бюджету. І хоча Центр – це закрита установа, ми зараз допомагаємо нашим сусіднім областям, які потрапили під окупацію та тим, де йдуть бойові дії. У нас вже зупинялися вагітні жінки з дітками, більшість з яких поїхали на Захід нашої країни. Від'їжджаючи, кожна була вдячна за підтримку, прихисток та проявлену турботу і людяність криворіжців. І не залишається поза увагою основний напрямок роботи – це захист криворіжанок, постраждалих від насильства», – сказала директорка Центру допомоги жінкам.

  Теги
  • #переселенці