Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: У Кривому Розі розпочалися онлайн-курси «Говоримо українською правильно» та заняття мовного клубу «Спілкуймося українською»

  5 Липня 2022, 15:01 Поділитися

  За декілька днів на заняття зареєструвалися вже понад 800 криворіжців. Всі заняття безкоштовні.  Начальник Військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул сказав: «Звичайно, ми живемо у регіоні, де звикли переважно розмовляти російською мовою, але зараз МОВА – це також наша зброя. У Кривому Розі ми не будемо «рубати з плеча». Ми робимо лагідний процес переходу на українську мову і створюємо комфортні умови для цього».

  О

  Для тих, кому зручніше опанувати українську в онлайн-режимі, з 1 липня розпочалися онлайн-курси «Говоримо українською правильно». Анонс про запис на курси було розміщено 24 червня і за декілька днів зареєструвалося понад 500 криворіжців. Курси проводитимуться протягом двох місяців в онлайн-форматі. Всі, хто зареєструвалися, отримали повідомлення про початок занять і посилання на приєднання. Ті, хто не встиг зареєструватися, зможуть переглянути заняття у записі на освітньому порталі міста Кривого Рогу. По завершенню курсів, учасники отримають електронні сертифікати. Заняття на курсах «Говоримо українською правильно» безкоштовні і проводитимуться двічі на тиждень. 

  Для тих, хто хоче спілкуватися вживу, в кожному районі міста відкриті мовні клуби «Спілкуймося українською». Двічі на тиждень - щосереди та щосуботи об 11:00 всі бажаючі підвищити свій рівень знань можуть зробити це в 23 клубах, що знаходяться в міських бібліотеках, в яких (чи поруч) є укриття на випадок повітряної тривоги.
  Директор Міської бібліотеки для дорослих Криворізької міської ради Інна Фещенко перед засіданням мовного клубу сказала: «За ініціативи Олександра Вілкула в 23 бібліотеках міста стартують безкоштовні розмовні клуби «Спілкуємось українською». Програма насичена, цікава, направлена більш на живе спілкування, вільне говоріння, новий правопис та багато цікавих тем. Загалом володіння державною мовою насамперед збагачує духовно кожного з нас».
  Кандидатка філологічних наук, доцентка, перша проректорка КДПУ Оксана Остроушко підкреслила: «Ми маємо вести боротьбу з російською агресією на всіх фронтах. Передусім на інформаційному і на культурному. Носієм інформації та культури є мова».

  Заняття у мовному клубі побудовані наступним чином. Перша частина – теоретична, вона присвячена навчанню: як ставити наголос, які слова доцільно використовувати у тих чи інших випадках, як відійти від суржика, як написати заяву, автобіографію тощо. 
  Друга частина – практична, вона присвячена культурі мовлення. Наприклад, якщо мова йде про воєнну тематику, то запрошуються профільні фахівці – військові, з якими учасники заняття обговорюють дану тему українською мовою. 

  Також будуть запрошуватися спікери, у тому числі, і не з Кривого Рогу, з якими можна буде поспілкуватися онлайн. Це стосується відомих артистів, українських письменників, громадських діячів з якими можна буде обговорити українською мовою актуальні питання сьогодення, а також профільні теми. 

  До клубу будуть запрошуватись спікерами і молоді криворізькі автори, щоб була можливість не лише спілкуватись українською, але й популяризувати творчість земляків – поетів, письменників, художників Криворіжжя.
  У заключній, третій частині, представники бібліотеки розповідатимуть про літературні новинки, щоб учасники заняття могли безкоштовно взяти книжку та прочитати її вдома або зайти онлайн для читання, посилання надаватимуть бібліотекарі.

  Теги
  • #українська мова
  • #курси