Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Незважаючи ні на що, продовжуємо благоустрій рідного Кривого Рогу. І після Перемоги обов’язково реалізуємо нові проєкти з комплексної реконструкції наших житломасивів»

  20 Липня 2022, 12:59 Поділитися

  Навіть в умовах воєнного часу у Кривому Розі збережена та працює міська інфраструктура, комунальні служби наводять лад на вулицях, дорогах та парках міста. В. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо роботи комунальних служб міста, в тому числі на 4-му Зарічному, де торік був проведений комплекс робіт з реконструкції мікрорайону, в рамках якого жителі самі визначалися, що потрібно зробити на їхньому житломасиві.

  Ю

  Під час робочої наради Юрій Вілкул підкреслив: «Реконструкцію Зарічного-4 я вважаю унікальним проєктом. Разом із мешканцями ми виконали дуже багато і планували ще більше – цього року мав завершитися другий етап. Але війна відклала ці плани.  Для нас всіх це був вдалий досвід тісної взаємодії з мешканцями щодо реалізації спільних планів. Крім того, завдяки проєкту змінилося ставлення мешканців до свого мікрорайону: люди стали відчувати себе господарями, вони зберігають й продовжують позитивні зміни. У цьому році з березня ми також планували розпочати реконструкцію мікрорайонів Вечірній та Індустріальний, але війна завадила. Сподіваюся, що після Перемоги ми крок за кроком у співпраці із мешканцями реалізуємо усі плани та наведемо лад на кожному житломасиві. Але навіть зараз, в умовах війни, всі комунальні служби міста працюють стабільно та підтримують порядок у місті».

  У 2021 році в рамках комплексного благоустрою мікрорайону 4-й Зарічний у дворах 15 будинків (вул. Соколовська, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, вул. Десантна, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13) замінили і відремонтували 6,6 км інженерних мереж, заасфальтовано понад 22 тис. м2 тротуарів, внутрішньо-квартальних та прибудинкових доріг, укладено 9 км бордюрів, облаштовано близько 100 паркувальних місць для автотранспорту. Для людей з інвалідністю та для дитячих візочків облаштований новий пішохідний перехід, укріплені відмостки будинків. Відновлено зовнішнє освітлення, встановлено 3 нових контейнерних майданчика з закритими контейнерними системами для збору ТПВ, 32 лавки та 42 урни.

  Для комфорту та змістовного дозвілля наймолодших мешканців Зарічного встановлено 4 дитячих майданчика з гумовим покриттям біля будинків №19 на вул. Соколовській, №4 на вул. Десантній і № 8, 21. У дворах будинків №13, 15 по вул. Соколовській та № 8, 12, 13 на вул. Десантній встановлено 3 дитячі комплекси з гірками. Восени було проведено основні роботи з озеленення: підсипано необхідний рослинний шар ґрунту, посіяна газонна трава і висаджені дерева та кущі, зокрема, щеплені, штамбовані декоративні дерева з різною формою крони – плакучі, кулеподібні з різним забарвленням листя. Також поблизу дитячих майданчиків та доріжок для створення «зелених екранів» насаджено понад 1000 декоративних квітучих кущів.

   

  «Коли розпочалася реконструкція мікрорайону, люди зібралися та самоорганізувалися: прибрали у дворі й на дитячому майданчику, прибрали старі покришки, які псували зовнішній вигляд, очистили фасади від хаотично наклеєних оголошень. Зараз наш мікрорайон та самі мешканці змінилися на краще. Стало чисто, охайно і затишно. На жаль, війна завадила у цьому році закінчити деякі справи. Але разом із сусідами ми не сидимо склавши руки, висаджуємо квіти, деревця, проводимо суботники. У роботі забуваються тривоги та легше чекати Перемогу. А вона вже скоро, ми впевнені в цьому!» - сказала Людмила, мешканка будинку №10 мікрорайону Зарічний, 4.

  Проєкт з комплексної реконструкції густонаселеного житлового мікрорайону вперше в Україні реалізований саме у Кривому Розі. Це - європейська практика, коли самі мешканці у партнерстві з владою змінюють на краще своє місце проживання. До участі у криворізькому проєкті долучилися експерти-урбаністи з Європи, зокрема, польський експерт Кшиштоф Лонтка (Krzysztof Łątka) та віце-президент SFB (Stiftung zur Förderung des Bauwesens) Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина) Торальф Вайзе.

   

  Теги
  • #зарічний
  • #реконструкція