Вгору
    Онлайн трансляція
    Програма передач

    Останні відео

    Назад до програми передач

    Попередні випуски

    Результати пошуку

    Ю. Вілкул: «Культурне життя Кривого Рогу не зупинилося, воно отримало новий поштовх та стало патріотичною творчою опорою у боротьбі з ворогом»

    9 Листопада 2022, 16:53 Поділитися

    З перших днів війни працівники культури Кривого Рогу виступили єдиним культурним фронтом. Беруть участь у зміцненні оборони міста, допомагають у зборі гуманітарної допомоги, надихають та підтримують військових своєю творчістю.

    Ю

    9 листопада в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Сфера культури Кривого Рогу об’єднує близько 100 закладів, у тому числі, 79 - комунальних. Місто утримує коштом бюджету найбільшу кількість Палаців культури в Україні – 10. Працює 18 мистецьких шкіл, 3 театри, 46 бібліотек, Історико-краєзнавчий музей (дві філії), виставковий зал. У закладах культури працюють понад 2,5 тис. робітників. 

    Вітаючи працівників культури з професійним святом в. о. міського голови Юрій Вілкул наголосив на важливому аспекті та значенні, що виконує зараз культура. «Ви даруєте настрій, допомагаєте у цей надскладний воєнний час не зламатися морально, надаєте сил – це вкрай потрібно і нашим захисникам і мешканцям міста! Я хочу подякувати всім: і колективам наших трьох академічних театрів, і вихованцям мистецьких шкіл, і працівникам палаців культури за неймовірну витримку, згуртованість та величезну культурну роботу, яку ви робите. З початком війни ви перенесли свої виступи в онлайн формат, проводите благодійні концерти та виставки у бомбосховищах. Культурне життя Кривого Рогу не зупинилося, воно отримало новий поштовх – стало своєрідною творчою опорою у боротьбі з ворогом!», – сказав Ю. Вілкул. 

    Працівники культури, серед яких: професійні музиканти, відомі артисти й працівники театрів, наукові співробітники музею, керівники колективів палаців культури, працівники бібліотек міста, із самого початку працюють на складах гуманітарної допомоги, займаються волонтерською діяльністю: збирають гуманітарну допомогу для тимчасово переміщених осіб, плетуть маскувальні сітки. Колективи театрів долучалися до пошиття військового одягу. Театри, палаци культури, школи проводять благодійні вистави та концерти для бійців, внутрішніх переселенців. 

    У цьому році творчі колективи 10 палаців культури та учні 18 мистецьких шкіл здобули понад 1100 призових місць на міжнародних і всеукраїнських мистецьких конкурсах, у тому числі 85 – Гран-прі. 

    Тетяна Гордієнко, директорка палацу культури «Тернівський» наголосила: «Наше свято проходить у тяжкі часи для нашої країни. І зараз всім стало зрозуміло, що культура є окремим фронтом захисту держави. Що це наша ідентифікація: наші пісні, танці, наша солов’їна мова. Я хочу особисто вам, Юрію Григоровичу, всій вашій команді подякувати за те, що у нашому місті є таке розуміння значення культури. Жодний заклад не закритий, є підтримка мистецьких проєктів, проводяться капітальні ремонти. Ми дочекаємося святого дня для нашої держави – Перемоги, і хочемо запевнити місто – працівники культури будуть працювати ще з більшою наснагою, насолодою та радуватимуть криворіжців своєю творчістю!». 

    У галузі культури Кривого Рогу – вісім повних кавалерів Нагрудного знака «За заслуги перед містом». Працівники культури відзначені почесними званнями «Заслужений працівник культури України», «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений артист України», «Заслужений художник України». Щороку у місті проводиться більше 35 фестивалів та конкурсів. Серед них: Всеукраїнські фестивалі «Червона калина», «Козацькі пісні», «Джаз на Поштовій», «Сучасні ритми». Це – мистецькі явища національного рівня, що завжди збирають рекордну кількість учасників.

    КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

    Теги
    • #кривий ріг
    • #культура
    • #війна