Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Із щирою турботою підтримуємо криворіжців, які пройшли випробування Чорнобилем. У місті проживає понад 3,6 тис. чорнобильців і всі вони отримують від міста матеріальну підтримку у рамках муніципальної програми соцзахисту»

  26 Квiтня 2023, 12:57 Поділитися

  Навіть в умовах воєнного стану у Кривому Розі не скорочено жодну міську соціальну програму - це понад 50 видів грошової допомоги з міського бюджету. У 2023 році на комплексні соціальні програми підтримки криворіжців спрямують 532 млн грн. На соціальну підтримку чорнобильців у 2023 році виділено майже 15 млн грн. Матеріальну допомогу отримають усі без виключення категорії чорнобильців.

  О

  Одноразову допомогу у розмірі 5 тисяч гривень вже отримали майже 1,5 тис. чоловік, серед яких особи з інвалідністю, пов'язаною з катастрофою, потерпілі діти та вдови. Виплати триватимуть до Дня ліквідатора – 14 грудня. Також із міського бюджету чорнобильцям виплачується щомісячна допомога. Загальна сума виплачених коштів складає близько 7 млн грн. 

  Напередодні 37-х роковин з Дня чорнобильської трагедії представники громадської організації «Криворізьке об’єднання людей з інвалідністю «Ветерани Чорнобиля» зібралися разом, адже кожному з них є що пригадати, послухати товаришів. На зустріч запросили голову Ради оборони міста Олександра Вілкула, з яким давно знайомі і неодноразово зверталися за допомогою і завжди знаходили підтримку.

  У ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС брали участь наші земляки – криворіжці. Вони, як і всі ліквідатори, не думали про себе. Дбали про людей: евакуювали дітей і дорослих із зараженої зони, охороняли громадський порядок, проводили дезактивацію території.

  «Чорнобиль став найбільшою та найжахливішою техногенною катастрофою XX століття. «Мирний» атом забрав сотні тисяч життів людей. Криворіжці брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії, на превеликий жаль, часто, ціною власного життя та здоров’я. Я хочу особисто подякувати кожному за мужність та  витримку! 
  Ви знаєте та усвідомлюєте як ніхто інший, яку загрозу несе в собі навіть «мирний атом». І коли вже у XXI столітті ворог захоплює атомні станції та погрожує усьому світу ядерною війною - його необхідно зупинити, щоб не допустити  трагедії! 
  Щиро вдячний вам за запрошення і хочу запевнити, що місто й надалі дбатиме про  криворіжців, які пройшли випробування Чорнобилем. Також хочу сказати, що ви з перших днів війни долучилися до величезної командної роботи з підтримки захисників, зміцнення оборони міста, наближення Перемоги! Ми сильні - тому  що разом!», - підкреслив О. Вілкул.

  Віктор Козак, голова ГО «Криворізьке об’єднання людей з інвалідністю «Ветерани Чорнобиля» зазначив: «Наша організація заснована у 2016 році і на сьогодні у її лавах близько 500 чоловік. У Кривому Розі дуже добра муніципальна програма підтримки мешканців і, зокрема, чорнобильців. Місто виплачує допомогу на харчування, чорнобильці, які мають інвалідність отримують від 3 000 до 5 000 грн – в залежності від категорії. Також нам допомагають з оздоровленням, а це вкрай потрібно людям, оскільки нашим представникам 60 та більше років. Ми пройшли дуже тяжкі випробування 37 років тому. Упевнений - вистоїмо та переможемо зараз!».

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #вілкул
  • #чорнобиль