Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Поступово відновлюємо роботу дитячих садків міста з дотриманням усіх вимог безпеки – наразі, вже у 32 закладах освіти працює 89 чергових груп»

  2 Травня 2023, 13:50 Поділитися

  В. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду на базі одного із закладів дошкільної освіти щодо організації навчального та виховного процесів в режимі офлайн.

  Ю

  Відкривають виключно ті дитячі садочки, які мають укриття у самій будівлі або поблизу яких є сховища у школах та отримали дозвіл на відкриття від ДСНС. 

  Юрій Вілкул підкреслив: «Відновлення роботи дитячих садочків у місті – аскладне рішення, але необхідне. Сьогодні багато батьків несуть службу у лавах ЗСУ, працюють у лікарнях, у правоохоронних органах, підприємствах критичної інфраструктури. Дуже часто дітей залишити не мають із ким. Тому разом з Радою оборони міста ми прийняли рішення поступово відновлювати роботу дошкільних закладів. Але, тільки тих, де є укриття в самій будівлі чи поблизу. З 17 квітня частина дитячих садків Кривого Рогу вже відновила роботу в експериментальному режимі чергових груп. Наразі, у 32 закладах освіти працює 89 чергових груп. Ми не зупиняємося і продовжуємо роботу в цьому напрямку, оскільки розуміємо, що у нас в місті багато батьків, готових відправити своїх дітей до дитсадків. До кінця травня буде вже відкрито 42 садочки, а влітку плануємо довести їх кількість до 63. З міркувань безпеки прийнято рішення зменшити кількість одночасного перебування діток в групах до 15. Це для того, щоб вихователі та їх помічники ефективно і швидко дотримувались всіх правил безпеки під час повітряної тривоги».

  У сховищах закладів освіти, які розпочали роботу, повністю відремонтована та приведена до ладу електропроводка, вентиляція, каналізація, стіни, ремонтуються стелі та облаштовуються санвузли. Укриття укомплектовані всім необхідним як для короткочасного, так і тривалого перебування дітей. Крім того, є необхідний запас води, їжі, засобів гігієни. Також, перед відкриттям дитячих садочків проводиться обов’язкове тестування на COVID працівників дошкільних закладів, які розпочинають роботу.

  Лариса Фартушна, директор дитсадка №51 зазначила: «Ми дуже чекали відновлення роботи у нашому закладі. Більше року не бачили своїх вихованців. Зараз у садочку три групи. Це — одна група раннього віку та три групи дошкільного віку. На базі нашого закладу з 1 березня займаються діти старшого дошкільного віку – майбутні першокласники. З 24 квітня, після ремонту укриття на 100 місць, ми відкрили 3 чергові групи для дітей віком від 4 до 6 років. Наш заклад відвідують вихованці трьох дитсадків: №51, №79 та №241. В середньому до 40 дошкільнят щоденно. Ми дуже вдячні керівництву міста та Раді оборони за підтримку й допомогу та можливість повернутися до улюбленої роботи!».

  Нагадуємо, що в першу чергу до груп зараховувалися малюки, чиї батьки загинули, перебувають у полоні чи пропали безвісти в ході бойових дій; якщо один з батьків перебуває у лавах Збройних сил України; дітей військовослужбовців на період проходження ними лікування в закладах охорони здоров’я та реабілітаційних заходів; дітей військовослужбовців Національної гвардії України, підрозділів територіальної оборони та органів Національної поліції України, чиї батьки працюють на підприємствах, установах, організаціях Кривого Рогу.

  На сьогодні завершено ремонтні роботи укриттів та є дозвіл від ДСНС на використання тимчасових сховищ у 102 закладах середньої освіти та дитячих садках.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #дитячий садок
  • #вілкул