Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «У Кривому Розі для злагодженої роботи соціальних закладів ми надаємо фінансування з міського бюджету та залучаємо міжнародних партнерів»

  5 Травня 2023, 15:10 Поділитися

  В умовах воєнного часу у Кривому Розі збережена та підтримується мережа всіх соціальних закладів. А це – вісім територіальних центрів, два будинки милосердя, центр реабілітації, кризовий центр, центри психологічної реабілітації та будинок нічного перебування. У соціальній сфері міста трудиться близько 3000 чоловік, які не лише продовжують опікуватися найменш захищеними мешканцями, але й допомагають військовим та внутрішнім переселенцям.

  Ю

  На обліку в терцентрах перебуває понад 17 тис. криворіжців, з них на дому соціальні працівники обслуговують 11 тис чоловік. З початку 2023 року соціальні працівники надали вже 707 637 різного виду соціальних послуг. А торік їх кількість перевищила понад 2 млн.

  Надійними помічниками територіальних центрів Кривого Рогу є Рада оборони міста, а також Міжнародна організація з міграції (МОМ), Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з гуманітарною організацією CARE Deutschland, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ й Товариство Червоного Хреста. Не стоять осторонь й громадські організації й благодійні фонди: ГО «НАБАТ КРИВБАС», ГО «Егіда - Центр», БФ «Карітас» та БФ «Громадське здоров’я» м. Кривого Рогу».
  5 травня в. о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу нараду на базі Саксаганського терцентру з питання організації діяльності закладів соціальної сфери під час війни, адже крім роботи із криворіжцями на час воєнних дій центри стали своєрідними шелтерами для внутрішніх переселенців.

  За підтримки міської влади Територіальні центри соціального обслуговування одиноких та непрацездатних громадян беруть участь у грантових проєктах та залучають додатковий ресурс для покращення матеріально-технічної бази, створення комфорту та затишку для своїх підопічних. 

  Очільник міста підкреслив: «З початку війни терцентри Кривого Рогу стали місцем тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб. Всього установи за період воєнного стану прийняли майже 600 внутрішніх переселенців. Крім безкоштовного проживання люди були забезпечені триразовим гарячим харчуванням та медичним обслуговуванням. Їм надавалась необхідна допомога. Це і побутові речі, і засоби гігієни, і медикаменти. При цьому, жоден із восьми територіальних центрів ні на день не припинив надання соціальних послуг мешканцям, які перебувають на їх обслуговуванні. Для злагодженої роботи таких установ ми надаємо фінансування з міського бюджету та залучаємо міжнародних партнерів. Ми забезпечили всі терцентри генераторами та необхідним обладнанням. За підтримки наших міжнародних партнерів та громадських організацій у Металургійному терцентрі та будинках милосердя проводяться ремонти приміщень, всі соціальні заклади отримують побутове обладнання. Хочу запевнити, що соціальні служби міста й надалі будуть робити все можливе для того, щоб люди почувалися захищеними. Ми не залишимо їх сам на сам з проблемами та негараздами!».

  Оксана Кудісова, директорка Саксаганського терцентру, розповіла: «Зараз, як ніколи, соціальні заклади потребують підтримки. Завдяки місцевій владі, Раді оборони міста та міжнародним благодійним фондам наш заклад стабільно працює і надає всю необхідну допомогу вразливим категоріям населення. За час війни терцентр отримав від міжнародних партнерів та організацій нову побутову техніку: два бойлери, електричну плиту з духовою шафою, пральну та сушильну машини, холодильник та два інфрачервоних обігрівачі. Крім того, за фінансової підтримки МОМ відремонтовано два санвузли з частковою заміною сантехніки та виконано частковий ремонт 30 м2 покрівлі. Хочу зазначити, що з 23 березня цього року з центру виїхали внутрішні переселенці виїхали до інших місць компактного проживання, і вже з 1 травня ми відновили функціонування відділення денного перебування, де щомісяця обслуговується 30 чоловік. Взагалі на обслуговуванні нашого терцентру перебуває майже 3000 чоловік».

  У травні, за підтримки БФ «Громадське здоров’я» м. Кривого Рогу» терцентр отримає шафи-купе, розкладні дивани, журнальні столи, ролети для вікон, душову кабіну та поручні для душової кабіни, бойлер, керамічні обігрівачі, настільні акумуляторні LED лампи, блендер та м’ясорубку.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #соціальне