Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Для підтримки освітян додатково виділяється майже 40 млн грн.»

  31 Серпня 2023, 10:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З 1 вересня 2023 року для педагогічних працівників будуть збільшені виплати за престижність праці в 2 разі (до 10%), премія до Дня вчителя - також в 2 рази (до 20%) Крім цього, у Кривому Розі буде встановлено надбавку керівникам закладів освіти за складність та напруженість в роботі. Незважаючи на воєнний стан, освітня галузь залишається пріоритетною і складає вагому частку (понад 30% або 3,2 млрд. грн.) в бюджеті міста.

  О

  У Кривому Розі, в режимі онлайн, відбулась міська установча педагогічна конференція керівників закладів загальної середньої освіти. На ній підвели підсумки минулого навчального року, окреслили пріоритетні напрями діяльності та обговорили проблемні освітні питання. Конференцію провів голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

  Він звернувся до освітян: «Наші військові перемагають на фронті, а ми -  робимо усе для перемоги в тилу. На жаль, вже другий навчальний рік розпочинається в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала країна-агресор на нашій території. І я хочу подякувати нашим педагогам – попри усі складнощі,  ви продовжуєте навчати дітей, опановуєте нові знання та навички, а ще й допомагаєте військовим.  Ми, зі свого боку, намагаємося робити все, щоб місто працювало стабільно. Сьогодні наше  головне завдання –  організувати стабільну роботу закладів освіти».

  Вчителі Кривого Рогу, порадившись з батьками учнів, перевагу віддають дистанційній освіті у новому навчальному році 2023-2024.

  «Для нас важливо поновити повноцінне очне навчання та забезпечити безпеку дітей у школах, гімназіях, ліцеях. Ми відпрацювали декілька варіантів повернення учнів до школи, підготували укриття в 90% шкіл до очного навчання (там, де можна зробити укриття), всі вони обладнані сертифікованими ДСНС укриттями. Але безпекова ситуація не дозволяє використовувати навіть чисто змішану форму навчання. Порадившись з батьками, вчителями та враховуючи їх думку, перевагу віддано дистанційній освіті з можливістю проведення офлайн консультацій для учнів в укриттях шкіл за згодою батьків», - зазначив О.Вілкул.

  Сертифіковані ДСНС укриття на сьогодні мають 216 закладів, з них 107 шкіл, вони створені за рахунок переважно міського бюджету. Зараз будуються три укриття в школах №84, 113, 123 – там, де немає підвалів – у дворах. За минулий рік міські школи отримали 3 890 одиниць комп’ютерної техніки. Також відкрито 9 центрів цифрової освіти та дві комп’ютерні лабораторії у співпраці з USAID. Налагоджена співпраця з 46 міжнародними організаціями, в тому числі з новими містами-побратимами з Фінляндії, Німеччини, Польщі та Норвегії. Коштом міського бюджету стовідсотково всі заклади оснащені «тривожною кнопкою» поліції охорони та обладнанням для доступу в інтернет.  Установлено 253 засоби автономної генерації електроенергії, 58 Starlinkів, що забезпечують підтримку звʼязку. Також, всі заклади мають засоби пожежогасіння, засоби домедичної допомоги та інше. Більше 20 000 дітей перебували влітку в 113 пришкільних таборах, і 800 – у заміському комунальному таборі у лісі.

  Тобто попри всі складнощі та обмеження воєнного стану освітня галузь у місті не просто зберігається, а й розвивається.

  «Місто провело величезну роботу для того, щоб дітки могли вчитися очно. У 216 освітніх закладів будуть відремонтовані укриття, у школах – 107. Цього достатньо для виходу дітей офлайн. Але, незважаючи на всю цю роботу, в сучасних умовах вчителі міста однозначно виступають за дистанційне навчання. Звичайно, всі ми сподіваємося, що як тільки ситуація з безпекою дозволить, і вчителі та учні повернутися до рідних шкіл», - підкреслила директор департаменту світи і науки Тетяна Кріпак.

  Сергій Мілютін, заступник міського голови, звернув увагу присутніх, що розширюються міжнародні партнерські відносини та співробітництво для підтримки освітньої галузі міста.Також, наголосив на тому, що школи  забезпечуються сучасними цифровими засобами навчання, зокрема, додатково відкриті 14 дитячих просторів для дошкільнят і учнів вразливих категорій на базі закладів освіти; організована робота психологічної служби закладів освіти.

  Іван Качалов, директор Покровського ліцею сказав: «Ми розпочинаємо освітній процес в онлайн режимі під час війни вже вдруге. Це вже для нас не нова практика. Маємо гарно вибудувану систему освітнього процесу, тем паче, наші учні - це старша школа, а саме: учні 10-11 класів. Ми єдиний у місті ліцей в  якому надається профільна освіта на 3 освітньому рівні. Завдяки підтримці міста наш ліцей забезпечений всім необхідним для проведення якісного освітнього процесу. Крім того, щоб підготуватися, коштом міського бюджету, зараз  завершуємо ремонт укриття розрахованого на 583 учня. Ми були готові повністю працювати або в очному форматі, або в змішаному. Та бачимо, що безпекова ситуація внесла свої корективи».

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #виплати