Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  У Кривому Розі за підтримки Посольства Франції в Україні пройшов вернісаж юних криворізьких художників

  25 Квiтня 2023, 15:32 Поділитися

  В весняному вернісажі «Мистецтво Франції очима дітей» взяли участь учні художньої школи №1. Діти зробили інтерпретації на їх улюблені шедеври видатних французьких художників – Мане, Дега, Моне, Матиса, Ван Гога, Сезанна тощо. Виставка пройшла просто неба на алеї поблизу вулиці Героїв АТО, її відвідали сотні криворіжців. 55 найкращих творів поїдуть на виставку у Францію.

  У Кривому Розі за підтримки Посольства Франції в Україні пройшов вернісаж юних криворізьких художників

  Олів'є Жако (Olivier Jacquot), Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні - Директор Французького інституту в Україні привітав учасників виставки у Кривому Розі. «Спочатку я хочу від щирого серця подякувати дітям, які беруть участь у цій виставці, сказати велике спасибі їхнім батькам, вчителям і, звичайно, адміністрації міста. Мистецтво загалом, а особливо мистецтво, створене дітьми, виходить за рамки слів та сприятиме об’єднанню наших двох країн краще, ніж ми можемо це собі уявити. Важливо зазначити, що ця виставка згодом відправиться до Франції, в місто Пон-Круа», - сказав він.

  Він підкреслив, що «Україною захоплюється вся Європа. Захоплюється вашим опором перед обличчям агресії. Франція поруч з вами, а завдяки таким акціям, як ця виставка, ця підтримка стає ще більш відчутною… Ми впевнені, що це покоління дітей дуже скоро побачить вас в Європейському Союзі. Хай живе Україна, хай живе Франція і хай живе дружба між нашими країнами. Дякую!».

  Оксана Поліщук, директорка художньої школи №1 розповіла: «Сьогодні відбулося справжнє свято – подивіться, які щасливі учасники та відвідувачі вернісажу. Навіть погода сьогодні чудова, останні тижні йшли дощі, а сьогодні – сонце. Через культуру ми відкриваємо для наших юних художників багатогранний світ інших країн, у даному випадку – дивовижну Францію. Хлопці та дівчата із великим задоволенням передали на полотнах власне бачення шедеврів світового живопису. Ми вдячні голові Ради оборони Кривого Рогу Олександру Вілкулу за те, що маємо змогу навчати наших дітей у художніх школах у форматі офлайн. Вони із задоволенням навчаються малюванню, спілкуються з однолітками та педагогами, беруть участь у виставках».

  Понад 160 хлопців та дівчат взяли участь у цьому проєкті. За підтримки французьких та українських членів міжнародної організації Rotary International на заході були організовані активності з призами.

  Заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін – член оргкомітету проєкту «ART Résistance. Україна – Франція» сказав: «Ми дякуємо Послу Франції в Україні Пану Етьєну де Понсену (Etienne de Poncins), Директору Французького інституту в Україні Олів'є Жако (Olivier Jacquot) та секретарю Посла Франції в Україні Олені Саїній за підтримку таких проєктів, які зміцнюють стосунки України та Франції. Наш спільний з європейцями «творчій фронт» – важлива складова нашої спільної Перемоги. Такі виставки – творчій Опір, символ нескореності нашої нації. Ми робимо такі міжнародні акції також і для того, щоб в світі бачили які талановиті юні криворіжці».

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»


  Теги
  • #кривий ріг
  • #культура
  • #виставка