Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  З творчим подарунком – благодійним святковим концертом до Кривого Рогу завітав камерний оркестр «Ренесанс» з Маріуполя

  23 Травня 2023, 14:45 Поділитися

  На запрошення Криворізької міської асоціації «АРТ-КУЛЬТУРА» та за підтримки управління культури виконкому Криворізької міської ради й Маріупольської міської ради 22 травня у рамках святкування 248-ї річниці заснування Кривого Рогу відбувся концерт камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під керівництвом диригента – заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка.

  З творчим подарунком – благодійним святковим концертом до Кривого Рогу завітав камерний оркестр «Ренесанс» з Маріуполя

  Від імені в. о. міського голови Юрія Вілкула заступник мера Сергій Мілютін привітав колектив оркестру на урочистому відкритті та подякував їм за такий музичний подарунок.

  Сергій Мілютін сказав: «Мистецький фронт – це дуже важлива складова нашої майбутньої Перемоги, тому Радою оборони міста під керівництвом Олександра Вілкула приділяється особлива увага підтримці наших творчих, як молодих, так і досвідчених музикантів. І ми з кінця січня у місті розпочали роботу художніх та мистецьких шкіл, для цього зробили ремонти укриттів та підготували все необхідне для перебування в них, а з березня відкрили двері для глядачів міські театри, бібліотеки, виставковий зал, музеї. Сьогодні у нас у місті з чудовим подарунком, з концертом виступає оркестр Маріупольської філармонії. Все це буде надихати наших мешканців, «нових криворіжців» та військових на Перемогу».

  У програмі святкового концерту лунали твори епохи Бароко та зарубіжної класики – В. Моцарта, К. Гарделя, А. Вівальді, Л. Боккеріні, Г. Міллера, а також відомого на весь світ українського композитора Мирослава Скорика. 

  Головний диригент Маріупольської камерної філармонії Василь Крячок подякував за теплий прийом міській владі та криворіжцям: «Ми вперше в Кривому Розі й вдячні міській владі та всім криворіжцям за такий теплий прийом. Завітали до вас з подарунком до Дня народження вашого міста з концертом високої та популярної класики. У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну, оркестр був змушений евакуюватися з Маріуполя. Однак через рік ми змогли відновити свою творчу діяльність в Києві в оновленому складі у рамках проєкту «Філармонія нескорених». Зараз в нашому оркестрі грають музиканти не тільки з Маріуполя, а і з Сєверодонецька, Луганська, Харкова, Запоріжжя та Києва. Кривий Ріг впродовж багатьох років був пов’язаний з Маріуполем творчими відносинами. Студенти Криворізького обласного фахового музичного коледжу багато разів брали участь та ставали лауреатами Міжнародного фестивального конкурсу «Музичний листопад», який проводився в Маріуполі. А, сьогодні ми разом з ними виступали на цій сцені. Ми вдячні місту за те, яку підтримку та допомогу надає нашим маріупольцям міська влада та криворіжці – це дуже важливо для нас».

  Сергій Мілютін підкреслив: «Бажаю мужньому колективу Маріупольського камерного оркестру натхнення, вдячних слухачів, здійснення всіх задумів й задоволення від вашої почесної діяльності!».

  Протягом двох місяців у Кривому Розі, у рамках челендж-фесту «Весна Рудани-2023», який присвячений 248-й річниці заснування міста, проходили концерти, художні виставки, вуличні фестивалі, творчі лабораторії. Всього відбулося понад 170 заходів. 27 травня, у День народження Кривого Рогу ,гарним завершальним акордом у святкуванні стане проведення «Міських вікендів» у всіх районах, де творчі  колективи міста подарують мешканцям та гостям гарний настрій.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»


  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони
  • #концерт
  • #весна рудани